4. Festival prvih (2006)

lickerishly Tema: MINE

18. listopada – 18. studenog 2006.

http://littlemagonline.com/tag/electro-pop/ PROGRAM

http://thusspeaksaditi.com/wp-config.php 18. listopada 2006., srijeda

11.30 sati – Trg kralja Tomislava (iza Umjetničkog paviljona)
• Konferencija za tisak

12.00 sati – Trg kralja Tomislava (iza Umjetničkog paviljona)
• Pokazna vježba pružanja prve pomoći stradalima na minskom polju

Sudjeluju: službenici protueksplozijske zaštite MUP-a, pirotehničari Hrvatskog centra za razminiranje, Hrvatski Crveni križ, sanitetska ekipa Doma zdravlja Sisačko-moslavačke županije, Županijski centar 112 Zagreb (Državna uprava za zaštitu i spašavanje), Norveška narodna pomoć (program za protuminsko djelovanje u RH), Udruga Bembo, Kristijan Kiki Ugrina, Ivanka Mazurkijević

24. listopada 2006., utorak

19.30 sati – Galerija Nova, Teslina 7
• Otvorenje izložbe: Oprez, mine!

Odabrani radovi prijavljeni na natječaj 4. Festivala prvih:

Performans, video, fotografija, film, instalacija, intervencija, slikovnica – Petri, Biočina, Horvat, Jakobović Fribec, Kodrnja, Rekanović, Gjurić, Kljun, Marasović, Butorac, Gavran, Zore, Ratković, Jelušić, Milošević, Jurišić, Čakardić, Brangjolica, Marjanica, Hržić, Lovretić, Drljević, Franciszty

degustacija zdravih proizvoda obitelji Radanec, Bjelovar
(izložba je otvorena do18. studenog)
radno vrijeme: utorak, srijeda, četvrtak, petak od 12-20 sati; subota od 11 – 14
nedjelja, ponedjeljak zatvoreno

25. listopada 2006., srijeda

11.00 – 18.00 – Galerija SC, Mala dvorana ITD

• Radionice za žrtve mina (glazbene, fotografske, računalne)

12.30 sati Društveni dom mjesne samouprave Peščenica, Njegoševa 10
Gostovanje na Pešćenici za djecu lokalnih škola

12.30 – 13.00
• Predstava: Pazi mina! Dječje amatersko lutkarsko kazalište Pinokio, Knin Za djecu iz lokalnih škola

13.00 – 13.45 
• Predstava: Bembo i prijatelji protiv mina, Udruga Bembo

20.00 – Mala dvorana ITD
Who cares for Ana Karenjina?
Jelena Lukić, Srbija

26. listopada 2006., četvrtak

11.00 – 18.00 – Galerija SC, Mala dvorana ITD
• Radionice za žrtve mina (glazbene, fotografske, računalne)

19.30 sati – Mala dvorana ITD, Savska 25
• Projekcija dokumentarnog filma: Oči u magli, 30 min, 2006.
redatelji: Nino i Jadranko Pongrac, Zagreb

• Predstavljanje nezavisnog izdavača Zdenka Franjića/Slušaj najglasnije
Sudjeluje glazbeni kritičar Aleksandar Dragaš

21.00 sati – Mala dvorana ITD, Savska 25

Koncert:

  • Njab/Novi jako alternativni bend
  • Trens Terror Tribe

27. listopada 2006., petak

11.00 – 18.00 – Galerija SC
• Radionice za žrtve mina (glazbene, fotografske, računalne)

18.30 – 19.30
• Nastup polaznika radionica, izložba fotografija

Prva plata

19.30 sati – Velika dvorana ITD, Savska 25
• predstava Ruke koje plaču, Udruga Dlan

21.30 sati
• projekcija kratkog igranog filma Prva plata, 13,5 min, 2006.
Redatelj: Alen Drljević, BIH
najbolji kratki film na 8. Motovunu, EFA/UIP Award na prošlogodišnjem Sarajevskom FF-u

22.00 – 01.00
• koncert Zabranjeno pušenje

28. listopada 2006., subota

12.00 sati – Galerija Nova, Teslina 7
• predstavljanje knjige Dore Bilić i Tine Müller: Izvor snova,

• prva objavljena knjiga Festivala prvih/tema: reklamokracija; dobitnica nagrade Hrvatskog dizajnerskog društva za najbolji grafički dizajn na Godišnjoj izložbi hrvatskoga dizajna 040506, Rovinj 2006.; ICOGRADA Excellence Award, Rovinj 2006.

• najava međunarodnog natječaja za dizajn plakata MINE/LAND MINES, u suradnji s Hrvatskim dizajnerskim društvom

DJ Zdena

• BERNARD ČOVIĆ
najava nove Nagrade za fotografiju Bernard Čović (Studio Artless, Galerija VN) govori Olga Majcen

19.00 sati – Galerija SC, Savska 25
• predstavljanje OKC Abrašević, Mostar (Dragan Vuković)
• Kratki igrani film Krvavi makovi, Ivo Krešić

21.30 sati
• koncert Slušaj najglasnije!
Lou Profa, Zagreb
Damir Avdić, Tuzla
Lutajući DJ Zdena, Zagreb