6. Festival prvih (2008)

controvertibly TEMA: Mediji i prava djeteta

Četvrtak 13.studenoga

buy nuvigil and provigil Knjižnica S.S.Kranjčević, Zapoljska 1, Zagreb

09.00 – 14.30    Bajkozviz, kviz za djecu 8. razreda, tema: prava djeteta u književnosti, sudjeluju djeca iz OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić Grad i O.Š. Dobriše Cesarića, Zagreb

Četvrtak 20. studenoga 2008., Međunarodni dan djeteta

isotretinoin online without a prescription Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1

10.00
Ivica i Marica, opera, režija: Franka Perković, Dječje kazalište Dubrava

Zagrebačko kazalište lutaka, Trg kralja Tomislava 19

Mala dvorana:

11.00 – 12.30
Bajkozviz, kviz za djecu 8. razreda, tema: Prava djeteta u književnosti, sudjeluju djeca iz OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić Grad i O.Š. Dobriše Cesarića, Zagreb

Velika dvorana:

  1. Svečano otvorenje 6. Festivala prvih: Konvencija o pravima djeteta

12.35
Scenski igrokaz, završetak Bajkozviza, OŠ Stjepana Basaričeka i OŠ Dobriše Cesarića

12.50
Stop nasilju, film, Karlo Pavičić Ravlić, 12 god., 1 min 41 sec

Sami u školi,  igrani film, 11 min, +

OŠ Stenjevec

Lovac, film, 2007. 1,5 minuta, autori Matko i Lovro Pranjić, 5 i 6 godina, Irena Jukić Pranjić +

13.05
Petrin žarki osmijeh,promocija knjige pjesama Roka Mozbaha (5. razred),

OŠ Tituša Brezovačkog, Zagreb

13.30
Bembo i prijatelji protiv mina,premijera filmova, 2008., Udruga Bembo

Bembo i Anin rođendan, Bembo i veliko pospremanje, Bembo i skriveno oružje, Bembo na putu do škole, Bembo i ljubimci, Bembo na predavanju

Gosti Kristijan Ugrina i Ivanka Mazurkijević, Bembo, Žutokljunac

14.00
Alla, Nazariy i svi njihovi, dokumentarni film, 2008. 17 min 30 sek (OŠ Antuna i Stjepana Radića, Gunja, SKIG – Studio kreativnih ideja, Gunja, voditelj: Josip Krunić)

14.20
Hafiz, dokumentarni film, 2007., 8.15 sec
(autori: Filmska videodružina FD ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb)

18.00
Crvenkapica, ali da ne bude vuka; predstava, režija: Đuro Roić, Zagrebačko kazalište lutaka

Foaje kazališta

12.00
Antena Gumbek, multimedijalna umjetnica; izvodi Nikolina Manojlović Vračar

14.30
Otvorenje izložbe stripa: Mediji i prava djeteta

Organizatori: Komikaze, Studio Artless

Petak 21. studenoga 2008.

Zagrebačko kazalište lutaka, Trg kralja Tomislava 19

Mala dvorana

10.00 – 11.30
Ekološki rječnik u stripu bez riječi, radionica za djecu, Anara, Donja Stubica, autor: Krešimir Bauer, sudjeluju djeca iz OŠ Rovišće

Velika dvorana

8.40
Luka, dokumentarni film, 2008. 7 min 20 sek, (autori Filmska videodružina FD ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, prof. Melita Horvatek Forjan)

8.50
Bembo i prijatelji, predstava, Udruga Bembo

10.30
Crveni karton, animirani film, 2008. 7 minuta (Narodno sveučilište Dubrava, Dječji filmski klub MDF-a, Zagreb/Šibenik, Voditelj: Vjekoslav Živković)

10.40
Mediji (ne) doprinose pravima djece, Debatni klub OŠ Jure Kaštelana

11.10-14.30
Predavanja i diskusija

tema: Mediji i prava djeteta

Sudjeljuju:

Maja Flego, savjetnica pravobraniteljice za djecu:
Ugrožavanje dječjih prava u medijima – pogled iz Ureda pravobraniteljice za djecu

Tanja Radočaj, predstojnica Ureda UNICEF-a za Hrvatsku:
Mediji – prijatelji djece?

Sanja Modrić, pomoćnica glavnog urednika Novog lista:
Zašto se dijete zapalilo?

dr.sc. Gordana Vilović ICEJ (Međunarodni centar za obrazovanje novinara):

Mediji i prava djece javnih osoba

Ksenija Ranogajec Benaković, prof. psihologije, Hrvatsko psihološko društvo: Djeca u zagrljaju medija

dr.sc. Feđa Vukić, povjesničar umjetnosti: Dijete u oglašavanju

dr.sc. Hrvoje Jurić, filozof: Modeli diskriminacije djece

dr.sc. Benjamin Perasović, sociolog: Mediji i subkulture mladih

Foaje kazališta

Izložba stripa: Mediji i prava djeteta

Organizatori: Komikaze, Studio Artless

Subota, 22.studenoga 2008.

Zagrebačko kazalište lutaka, Trg kralja Tomislava 19

Velika dvorana

10.00
Akcija Darujmo djeci kazalište: Priča o baki Magdici ili priča o dobroti, prema tekstu Maje Đerek Lovreković, Dječji vrtić Različak, lutkarska družina Zagrebenci, prihod od predstave daruje se Hrvatskoj udruzi za školovanje pasa vodiča i mobilitet

11.15
Ograničeno kretanje, film, 5 min. Ivana Ožetski,  Ivanić Grad            

11.20
Dramatizacija, predstava za djecu, Boris Greiner, Zagreb

11.40 – 12.40
Filmsko i videostvaralaštvo djece ( repriza )

Stop nasilju, animirani film, 2008. 1 min 41 sec, autor: Karlo Pavičić Ravlić (12 godina)

Sami u školi,  igrani film, 2008. 11 min, OŠ Stenjevec, Zagreb

Lovac, film, 2007. 1,5 minuta, autori: Matko i Lovro Pranjić (5 i 6 godina) Irena Jukić Pranjić

Alla, Nazariy i svi njihovi, dokumentarni film, 2008. 17 min 30 sek (OŠ Antuna i Stjepana Radića, Gunja, SKIG – Studio kreativnih ideja, Gunja, voditelj: Josip Krunić)

Luka, dokumentarni film, 2008. 7 min 20 sek, (autori Filmska videodružina FD ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb, prof. Melita Horvatek Forjan)

Crveni karton, animirani film, 2008. 7 minuta (Narodno sveučilište Dubrava, Dječji filmski klub MDF-a, Zagreb/Šibenik, Voditelj: Vjekoslav Živković

Hafiz, dokumentarni film, 2007., 8.15 sec (autori: Filmska videodružina FD ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke, Zagreb)

18.00
Bembo i prijatelji, predstava za djecu, izvodi Udruga Bembo

Foaje kazališta

11.00
Antena Gumbek, multimedijalna umjetnica; izvodi Nikolina Manojlović Vračar

Predstavljanje dobrotvorne akcije FIVE4KIDS, Udruga P.O.I.N.T. Križevci

Izložba stripa: Mediji i prava djeteta

Organizatori: Komikaze, Studio Artless

Nedjelja, 23.studenoga 2008.

Zagrebačko kazalište lutaka, Trg kralja Tomislava 19

11.15 -12.00
Serija kratkih filmova ( repriza )

Bembo i prijatelji protiv mina, 2008., Udruga Bembo

Bembo i Anin rođendan, Bembo i veliko pospremanje, Bembo i skriveno oružje, Bembo na putu do škole, Bembo i ljubimci, Bembo na predavanju

Gosti: Kristijan Ugrina i Ivanka Mazurkijević, Žutokljunac

12.00
Blago babe Mrzulje, predstava, Dječje kazalište u Osijeku

Dječje kazalište Dubrava, Cerska 1

18.00
Blizanke, predstava za djecu , režija Oliver Frljić, Dječje kazalište Dubrava

—————————————————————————

PROGRAM PRVE TV

ČETVRTAK 20. 11.

10:00
THINKING HEAD –najava dnevnog programa festivala

10:05
ISJEČCI IZ KONVENCIJE O PRAVIMA DJETETA

10:15
JA ZNAM – anketa što djeca znaju o pravima djeteta

10:30
PREDSTAVLJANJE GOSTA DANA: Blaženka Leib

10:45
MI U EKRANU –predstavljanje autora filma Sami u školi iz OŠ Stenjevec i Roka Mozbaha, autora knjige pjesama „Petrin žarki osmijeh“

11:15
PRVILIVE :Uključenje na Bajkozviz

11:30
MEDIJSKA POČETNICA s Blažom

11.50
MI U EKRANU – predstavljanje autora filma Stop nasilju, Karla Pavičića Ravlića te autora fima Lovac, Matka i Lovre Pranjića

12:00
LIVE IN FOAŽE: Antena Gumbek, multimedijalna umjetnica

12:30
PRVILIVE : Svečano otvorenje 6. Festivala prvih

12:40
NAS FILM JE NAS FILM
“Stop nasilju” (1 ‘ 41”), Karlo Pavičić Ravlić
“Sami u školi” (11 ‘) OŠ Stenjevec
“Lovac” (1 min 30”), Matko i Lovro Pranjić

13:00
SAD STE NAŠI – druženje s Bembom, Kristijanom Kikijem Ugrinom, Ivankom Mazurkijević i Žutokljuncem .

13:30
LIVE IN FOAŽE – izložba stripa i razgovor s Ivanom Armanini

14:00
NAS FILM JE NAS FILM
“Alla, Nazariy i svi njihovi”, 17 ‘ 30 ‘ , autori iz OŠ Antuna i Stjepana Radića, Gunja, SKIG – Studio kreativnih ideja, Gunja

14:15
ŠTO MISLIMO O FILMU

14:30
JA ZNAM – anketa: što bih učinio da sam direktor televizije?

15:00
THINKING HEAD -najave za petak i odjava programa

PETAK 21. 11


9:00
THINKING HEAD –najava dnevnog programa festivala

9:05
ISJEČCI IZ KONVENCIJE O PRAVIMA DJETETA

9:15
PRVILIVE: Bembo i prijatelji

9:30
JA ZNAM – anketa: da sam ja glavni urednik novina…

9:45
PREDSTAVLJANJE GOSTA DANA Zoran Šprajc

10:00
NAS FILM JE NAS FILM
Crveni karton, animirani film, 7′
Luka, dokumentarni, 7 ‘ 20 ‘

10:15
MI U EKRANU
Predstavljanje autora filma Luka, Filmska videodružina FD ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke

10:30
MEDIJSKA POČETNICA s Šprajcom

11:00
NAS FILM JE NAS FILM
Ograničeno kretanje, film, 3 ‘ Ivana Ožetski
Hafiz, dokumentarni, 8’15” Filmska videodružina FD ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke
Luka, dokumentarni, 7 ‘ 20

11:20
SAD STE NAŠI
razgovor sa sudionicima radionice Ekološki rječnik u stripu bez riječi

11.40
NAS FILM JE NAS FILM
Repriza filmova

12.00
NAJBOLJE NA 6. FPu

12:25
SAD STE NAŠI – najava predavanja te razgovor sa sudionicima predavanja Mediji i prava djeteta

12.45
UPRIZORENA DEBATA Mediji (ne) doprinose pravima djece-uprizorena debata, Debatni klub OŠ Jure Kaštelana,

13:00
NAS FILM JE NAS FILM
Repriza fimova

13:20
DNEVNI COOL – predstavljanje umjetnika Borisa Greinera (odgovara na pitanja novinarskoj grupi)

14:45
THINKING HEAD najave za sutra i odjava

SUBOTA 22.11


9:00
THINKING HEAD –najava dnevnog programa festivala

9:05
ISJEČCI IZ KONVENCIJE O PRAVIMA DJETETA

9:15
JA ZNAM – anketa: Što su dječja prava?

9:45
PREDSTAVLJANJE GOSTA DANA: Goran Rotim

10:00
PRVILIVE : Akcija Darujmo djeci kazalište

10:15
LIVE IN FOAŽE Drugačiji smo, ali isti
moderirani razgovor s Rotimom o djeci s invaliditetom

10:30
MEDIJSKA POČETNICA s Rotimom

11:00
LIVE IN FOAŽE :
predstavljanje akcije Five4Kids – Udruga P.O.I.N.T. Križevci

11.15
NAS FILM JE NAS FILM
Repriza filmova

11.30
JA ZNAM – anketa: Što smo naučili na Festivalu prvih?

12.00
NAJBOLJE NA 6. FPu

13:45
THINKING HEAD :odjavaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂