9. Festival prvih (2011)

Mamburao tema: disconsolately Nepoznate umjetničke prakse u Hrvatskoj 70+80 XX. st

comprar Seroquel generico nedovršeni izbor:
performansi, instalacije, animirani filmovi, strip, filmovi, glazba, ples

Manjak informacija i višak dezinformacija, netočni navodi i zanemarivanje, slika su stanja suvremene recepcije  kazališne, stripovske i druge umjetnosti 70-ih i 80-ih godina proteklog stoljeća.

Kazališne družine Coccolemocco, Kugla Glumište, Ulješura, Kit, Uplašene žirafe i druge, Boris Bakal, stripovi grupe ZZOT, Udarna grupa Poskok, poezija Ivana Čuljka, Zdenka Franjića i Damira Karakaša Klita, radovi Greinera & Kropilaka činili su sliku umjetnosti toga vremena – njezin nezavisni, izvaninstitucionalni dio pokretan osobnom strašću i kontrakulturnom/alternativnom estetikom i etikom.

Pogon Jedinstvo – Velika i Mala dvorana,
Trnjanski nasip bb, Zagreb
Zagrebački centar za nezavisnu kulturu i mlade

8.12.2011. – 10.12.2011.

08.12. ČETVRTAK, Pogon Jedinstvo – Velika dvorana

19.30 GREINER & KROPILAK PORTRAIT – facts, fiction, film

20.00 UDARNA GRUPA POSKOK, Zagreb/Beograd

ZDENKO BUŽEK: PARTY UDARNE GRUPE POSKOK, happening                              

IVAN KUCINA: PITANJE, instalacija/performans                          

PETAR BABA MIUČIN I BILJANA CINCAREVIĆ: SEĆANJA, performance/recital

NIKOLA ISKRA: OTKRIVANJE BISTA ČLANOVA UDARNE GRUPE POSKOK

performance

NEBOJŠA STIJAČIĆ & MIODRAG PAŽIN: Š-UMOVI, ambijentalna glazba

STANISLAV HABJAN: 8.12.2011. ILI TKO JE DANAS LOŽAČ, A TKO PRIPOVJEDAČ? – osobita poštanska dostava za Petra Miučina i Nikolu Iskru

09.12. PETAK, Pogon JedinstvoVelika dvorana

19.30 GREINER & KROPILAK PORTRAIT – facts, fiction, film

20.00 Ivana Perica: Iz radionice „Bratstvo duša“

SUBURBANI DJ ZDENA: MALI FUK RECITAL

Zdenko Franjić – glasne žice

Hrvoje Stančina – miks pult + aparatići

Robert Bušić – usna harmonika + melodika

Ljubica Anđelković – vokal

21.00 RevoxTeka DB Indoša – Postojanje zvukom, postojanje smeđom vrpcom,

postojanje glasom

animirani filmovi: Nicole Hewitt

sudjeluju : Miro Mance, Mance, DB Indoš, Damir Prica Kafka.

Uz podršku 2 magnetofona Revox, Mahnitog Trombona, 1 bravarskog stola s 3 opružne ladice, 1 metalnog megafona, zvukova iz Konjskog repa, Školskog autobusa, Žestoke vožnje, Lajke, Čovjeka vuka, Vrata, Sina, Teretnog čovjeka, Zeinimura

22.00 KONCERT: JKĐGP

Jurij Novoselić (Psihomodo Pop, ex Film)

Dušan Kojić Koja (Disciplina Kičme, ex Šarlo Akrobata)

Srđan Marković Đile (Supernaut, ex Radnička kontrola)

Srđan Gulić (ex Haustor)

Igor Pavlica (Jinx, ex Haustor, Cul de sac)

Projekcija filma iz predstave Kugla glumišta Mekani brodovi

23.00 BIG BAND 9.FP 

Dušan Kojić Koja, Srđan Marković Đile, Jurij Novoselić.

Cockpit Music, TIG, Damir Prica, Goran Šuljić, Igor Pavlica

10.12. SUBOTA, Mala dvorana Pogon Jedinstvo

19.30 Boris Bakal: Happiness – predstava o sreći

10.12. SUBOTA, Pogon Jedinstvo – Velika dvorana

20.00 Manifest grupe ZZOT

projekcija stripova grupe ZZOT

projekcija animiranog filma Helene Klakočar: ANI-MANI

projekcija animiranog filma Mirjane Vukadin: Nostalgija

projekcija animiranog filma Nicole Hewitt: Breme

projekcija spotova grupe Sexa

21.00 Koncert: Cockpit Music, Danska

22.00 Emil Matešić i Henning Frimann: remake Kamenog plesa

22.30 Koncert: TIG – Telephatic International Group 

Zlatko Burić Kićo, Henning Frimann/Danska

gosti: Damir Prica i Goran Šuljić, Igor Pavlica

projekcije filmova iz predstave Kugla glumišta Posljednja ljubavna afera

U kanalima ili Ne za novac rođeni

Projekcije filmova iz predstave  Ulješure Ende oder wende